Így fogyaszd a lapachokérget: az indiánok gyógyító csodaszere - Gasztro | Sóbors
Mire jó a lapacho tea? Ezt sokan nem tudják - Gyógynövények - Konyhakert
Megannyi jótékony hatása közül a három legkiemelkedőbb az immunerősítő, a gomba- és a baktériumölő képessége. Emellett el tudja távolítani a szervezetből a nehézfémeket, serkenti az emésztést és edzi számos belső szerv működését is, mint a lép, máj, vese. Képes javítani a vérkeringést, erősíteni a szívet, és igen eredményes a vérszegénység megszüntetésében is, a benne lévő vitaminokról nem is beszélve.
Fogyókúrázóknak, méregtelenítés előtt állóknak és cukorbetegeknek is kifejezetten ajánlják az orvosok a fogyasztását, hiszen felgyorsítja az anyagcserét, kiváló vízhajtó és kiszűri a véráramban lerakódó káros anyagokat.
Amellett, hogy megerősíti a nemi szervek aktivitását, fájdalomcsillapítóként is funkcionál, és az egyik legerősebb ismert, természetes gombaölő növény. Ezt a képességét azok a természetben ritkábban előforduló nyomelemek biztosítják, mint a bárium, a jód, a bór, a xiloidin és a stroncium, amelyek markáns csíraölő hatással rendelkeznek, így nemcsak a gombák, hanem a vírusok és a baktériumok ellen is hatásos fegyverek. A lapacho külsőleg és belsőleg is eredményes a gombás fertőzések ellen, köztük a bél Candida-fertőzésének leküzdésében is.
Kiegészítő avagy célzott kezelésként is alkalmazható: köröm-, kéz- és bőrgomba esetén borogatásként, nemi szerveket érintő fertőzések esetén pedig ülőfürdőként segíthet, de teaként is fogyasztható.
A lapachol és a beta-lapachon nevű hatóanyagon túl rengeteg vitamint is tartalmaz akár a porított változata, akár a főzete: flavonoidok, alkaloidok, fenolkarbonsav, kalcium, kálium, mangán, foszfor, cink, vas, magnézium mind-mind megtalálható benne.
A lapacho rendelkezik egy olyan különleges adottsággal is, hogy doppingolja az idegrendszeri ellenálló képességet, és képes az egészséges alvást is megtámogatni, ami nemtől függetlenül mindenki számára egyformán fontos tényező a kiegyensúlyozott életmódhoz. Ráadásul a már említett magnézium és vas is nélkülözhetetlen a szervezet számára, hiszen, míg előbbi a feszültség és a stressz leküzdéséhez járul hozzá, addig az utóbbi a fáradékonyság és az étvágytalanság legyőzésében segít.
Mivel a lapachotea rendkívül jó izzasztó, így fogyasztása nemcsak megelőzésként, de kiegészítő kezelésként is alkalmazható az influenzaszezonban. Javítja a vér minőségét, és képes megtisztítani a nyirokfolyadékot is, így több fronton is képes szembeszállni a különböző megbetegedésekkel.
Erről kevesebb szó esik, de a lapachotea a bőrbetegséggel küzdők számára is megváltás lehet. Hatóanyag-tartalma miatt ugyanis nyugtatja a bőrt, így alkalmazható ekcémára, viszketésre, szúnyogcsípésre, nehezen gyógyuló sebek tisztítása és kezelésére, pikkelysömörre, neurodermatitiszre és a száraz, vörösödésre hajlamos bőr tüneteit is tudja enyhíteni.
Ha esetleg azt hinnéd, hogy véget ért a jótékony tulajdonságok listája, még messze nem. Hiszen gyulladásgátló hatása miatt az ízületei gyulladásos betegségekben szenvedőknek is ajánlott a fogyasztása folyékony, kapszulás vagy pasztás formában.
Bár több kutatás is készült már e témát illetően, mivel a lapacho gyógyító hatása csupán pár évtizede foglalkoztatja a tudományt, 100%-os biztossággal még senki sem merte kijelenteni, hogy gyógyítaná a daganatos betegségeket. Az azonban biztos, hogy hatása mindenképpen jótékony e betegséget illetően, így a tea fogyasztását ajánlani szokták a rákos megbetegedéssel küzdőknek, szigorúan kiegészítő terápiaként.
Immunerősítés és fertőzések leküzdése esetén 3 hétig érdemes folyamatosan fogyasztani a forrázott főzetet, amelyhez 3 teáskanál lapachokérget 1 liter forró vízzel önts le, majd hagyd állni 15 percig.
Mivel a lapacho hatóanyagtartalma igen magas és komplex, ezért 6 hétnél tovább nem szabad folytatni a kúrát, és ha az véget ér, 4 hét szünetet kell tartani, mielőtt újabb kúrát kezdenél.
A kapszulás, illetve a balzsamos változatot inkább az ízületi gyulladásban szenvedőknek javasoljuk.
Ülőfürdő készítésekor 1 liter lapachoteát adj a fürdővízhez. Borogatásnál és ülőfürdőnél a limitált idejű használat nem érvényes, azt azonban fontos megjegyezni, hogy várandós kismamák esetében kizárólag külsőleg ajánlott a lapacho főzetének használata.
----------------------------------------------------------
Lapacho az egészségért!
A lapacho két alapvető hatóanyaga a lapachol és a beta-lapachon, valamint ezek különböző származékai. Ezek a hatóanyagok képesek csökkenteni a lázat és a maláriát, valamint immun-moduláló hatást fejtenek ki. A Maryland Egyetem Egészségügyi Központjának kutatásai szerint széleskörű antimikrobális hatásuk van, így hatékonyan küzdenek meg a különböző gombákkal, vírusokkal és parazitákkal. A lapacho tea erős antioxidáns hatással bír, és megelőzi a szabadgyökök kialakulását a szervezet sejtjeiben és a DNS-ben.
A lapacho teát általánosságban egészségmegőrző és a vérképzést segítő szerként használják az alternatív medicinában. Sokan használják rák, cukorbetegség, allergia, gyomorbántalmak, májbetegségek, asztma, bronchitis, ciszták, sérvek, vashiány, láz, szemölcsök és krónikus köhögés kezelésére is. Egyes kutatások koleszterinszintet csökkentő hatásáról is beszámolnak. A lapachot alkalmazzák láz- és fájdalomcsillapításra, bélfertőzés, köszvény, prosztatabántalmak és reumák kezelésére is. A lapacho főzete sokak szerint gyorsítja az égési sérülések, fekélyek és más sebek gyógyulását.
A lapachot antimikrobális hatása miatt számos fertőző betegség alternatív terápiájaként alkalmazzák: gyógyítják vele a kandidát, fertőző hasmenést, húgyhólyag fertőzéseket, herpeszt, parazitózisokat, mint a bilharziózis, és az ótvart, kankót, szifilizt és brucellózist is. Továbbá sokan vírusos légzőszervi megbetegedések, így influenza, megfázás és sertésinfluenza kezelésére fogyasztják a lapacho teát. Bár tudományosan nem bizonyított mindezen betegségek elleni hatása, az alternatív medicina évszázadok óta kezeli ezen tünetegyütteseket lapachoval.
Ha az előírt mennyiségben fogyasztjuk, a lapachonak semmilyen mellékhatására nem kell számítani. Jelentősen túllépett dózis (napi 1,5 gramm) esetén hányás, hasmenés, szédülés és vérzést léphet fel, ezért kerülni kell a nagy mennyiségek fogyasztását. Ha Ön véralvadásgátlókat szed, a lapacho tea fogyasztása előtt kérje ki orvos és természetgyógyász véleményét!
Ha Ön műtétre készül, a beavatkozás előtt két héttel már ne fogyassza a lapachot!
Lapacho tea hatása, mire alkalmazható - Naturportal
Hatásai - Lapacho | ManuTea.hu
Ahány fa, annyi féle gyógyszer a betegségek leküzdésére. Körülbelül így néz ki az Amazonas-őserdő. Az Amazonas a világ tüdeje, és egyben a gyógyszertára is, amelyben egy teljes képzeletbeli polc csakis a lapacho számára van fenntartva.
Győződjön meg róla saját maga:
Hatóanyagai:
-antioxidáns hatású flavonoidok
-vitaminok: B és C vitamin, A-provitamin
-ásványi anyagok: Ca, K, P, Mg
-nyomelemek: szilicium, ón, mangán
-lapachol, naftokinon, antrakinon
-antibiotikum, herpesz, candida
-6 hét után 4 hét szünet
-vérhigitókkal együtt tilos
Így fogyaszd a lapachokérget: az indiánok gyógyító csodaszere - Gasztro | Sóbors