Vese

Ide írhatod maximum 250 karakter hosszúságban a honlap leírását ill. szlogenjét. A leírás fontos a weboldal látogatottá tételében, ezért érdemes jól megszövegezni.

Ellenőrizd ékszereidet, elő a nagyítókkal! - Ékszermágus

 

Ellenőrizd ékszereidet, elő a nagyítókkal!

Köztudott, hogy a papírpénzeket, igazolványokat, fontosabb iratokat vízjellel látják el. Kevesen tudják azonban, hogy hasonló eredetiséget igazoló jelzések használatosak a nemesfém ékszerek esetében is. Ezeknek az úgynevezett fémjelzéseknek Magyarországon 1867-óta kötelező a használatuk, a jelölést a MEKH-NEHITI végzi.

A fémjeleknek több változatát ismerjük, mesterjel, finomságjel, hivataljel. A mesterjel az ékszert készítő mester, importáló cég, esetleg a forgalmazó cég saját jelzése, amit maga talál ki, és üti be az ékszerek felületébe (a Hivatal engedélyével). A finomságjel az ékszerek nemesfém-tartalmát mutatja, azaz, hogy hány ezrelék aranyat, ezüstöt vagy platinát tartalmaz. (Pl. a 925-ös finomságjellel ellátott ezüst ékszerekben 92,5% ezüst található, a fennmaradó 7,5% valamilyen ötvözet, a színezüst 1000 ezrelék, tehát 100%) A finomságjelet beütheti a készítő, vagy a NEHITI is, a készítő kérésére. A hivataljelet (fémjel) minden esetben az erre illetékes állami hatóság (NEHITI) helyezi el az ékszeren. Olyan nemesfém tárgyakat, melyekben ez a jel nem szerepel, Magyarországon és az EU tagállamaiban forgalomba hozni tilos. Ha valakinek van otthon nagymamától örökölt, vagy külföldről behozott fémjelzetlen ékszere, ettől még viselheti, de másnak el nem adhatja, kivéve, ha zálogházban értékesíti, itt tört arany/ezüst árban általában beveszik. A fémjelekből sok információt megtudhatunk, pl. hogy milyen finomságú az adott ékszer, mikor készült, és ki készítette. (ez utóbbit, főleg régebbi tárgyaknál nem mindig egyszerű kideríteni) A Magyarországon jelenleg használatos arany, ezüst és platina tárgyak finomsági fokozatai, és jelzései a következők:

2006-tol-belf-femjel2.bmp

Ha 1999 és 2006 közt vásároltuk az ékszert a „B” betű helyett „A” betűt találunk ugyan azon a helyen.

A színarany 24 karátos, (1000 ezrelék, azaz 100% arany) de ilyen ékszereket nem sűrűn találunk, nem véletlenül, az arany nagyon puha, megmunkálása könnyű, de szín formájában lágysága miatt szinte kezelhetetlen. A 22 karátos arany 916 ezrelék arany tartalmú, a 18 karátos 750 ezrelék, a 14 karátos 585 ezrelék aranyat tartalmaz. Hazánkban ez a leginkább használatos, a legtöbb ékszer ilyen nemesfémtartalommal rendelkezik. A fennmaradó rész különféle ötvözetekből áll, melyek meghatározzák az ékszer színét, tartósságát. A vörös arany ötvözője a réz és kisebb mennyiségű ezüst, a sárga aranyé az ezüst és réz egyenlő arányban, a fehér arany ötvözetei a réz, a cink vagy palládium és ezüst többféle összetételben. Nyilvánvaló, hogy a legmagasabb ára a 22 és 18 karátos arany tárgyaknak van, de a mindennapi használatra legmegfelelőbb a 14 karátos ékszer.

(20+) Facebook

Arany és ezüst árlista | Tavex arany és ezüst árlista

A leggyorsabban elérhető 1000 g Argor Heraeus/ Münze Österreich/ C.Hafner aranytömb


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 398
Tegnapi: 438
Heti: 904
Havi: 836
Össz.: 5 702

Látogatottság növelés
Oldal: Arany
Vese - © 2008 - 2025 - vese.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »